تقویت سیستم ایمنی بدن با زینک پلاس ویتامین دی

تقویت سیستم ایمنی بدن چگونه ممکن است؟

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک خواب کافی، رژیم غذایی سالم و کنترل و کاهش استرس ممکن است. محققان بر این باورند که کمبود ویتامین D‌ با ابتلا به بیماری‌های ام اس، آسم، سرطان و افسردگی در ارتباط است. این در حالیست که آمار نشان داده است از هر ۱۰ ایرانی، ۷ نفر به کمبود ویتامین D مبتلا هستند. بنابراین مصرف مکمل‌های حاوی زینک و ویتامین D به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک زینک

زینک در تمام بافت‌ها، ارگان‌ها، مایعات و ترشحات بدن وجود دارد. در حقیقت می‌توان حضور زینک را در تمام سلول‌های زنده مشاهده کرد. تقسیم سلولی، سنتز و دو برابر شدن DNA و فعالیت حدود ۱۰۰ آنزیم مختلف از عملکردهای گوناگونی هستند که زینک در آن‌ها نقش اساسی ایفا می‌کند. با توجه به اینکه بدن قادر به ذخیره‌سازی زینک نیست باید آن را به صورت روزانه مصرف کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک ویتامین دی

ویتامین D برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است. در اثر تابش نور خورشید به پوست، ویتامین D در بدن تولید می‌شود. ویتامین D در غذاهایی مانند روغن ماهی، تخم مرغ، کره گیاهی غنی شده، غلات صبحانه غنی شده و مکمل‌های ویتامین D وجود دارد.

امروزه نقش ویتامین دی در اثرگذاری بر روی جذب کلسیم و هموستازی استخوان کاملا ثابت شده است. ولی مطالعات اخیر نشان داده‌اند که ویتامین دی می‌تواند روی دفاع ذاتی یا غیر اختصاصی و دفاع اکتسابی یا اختصاصی نیز اثر بگذارد. به گونه‌ای که کمبود ویتامین دی با افزایش واکنش‌های خود ایمنی و حساسیت نسبت به عفونت‌ها همراه است.

در بیماری‌های خود ایمنی، سلول‌های ایمنی بدن به اثرات مثبت ویتامین دی پاسخ می‌دهند. بنابراین اثرات مثبت مکمل‌های ویتامین دی در افرادی که دچار کمبود آن هستند، از تاثیر روی جذب کلسیم و هموستازی استخوان‌ها فراتر رفته و به کنترل بیماری‌های خود ایمنی می‌رسد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک منیزیم

با توجه به عملکرد منیزیم در ارگان‌های زنده، در سال‌های اخیر مطالعات بسیاری فواید آن را بررسی کرده‌اند. منیزیم یکی از مهم‌ترین ریز مغذی‌هاست. به همین دلیل نقش آن در سیستم بیولوژیکی بدن به طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است. به خصوص که منیزیم یک ارتباط قوی با سیستم ایمنی بدن و واکنش‌های ایمنی ذاتی و اکتسابی دارد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک منگنز

منگنز اغلب با آهن یا سایر مواد معدنی همراه است. این ماده مغذی در فرایندهای شیمیایی شامل سنتز موادی همچون کلسترول، کربوهیدرات و پروتئین نقش ایفا می‌کند. علاوه بر این در تشکیل چگالی استخوانی و تعادل هورمون‌هایی که به طور طبیعی همه جنبه‌های سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند، منگنز به عنوان یک عنصر اساسی شرکت می‌کند.

منگنز یکی از مهم‌ترین مواد معدنی کمیاب است. به طوری که در بسیاری از عملکردهای حیاتی بدن شامل جذب مواد مغذی، تولید آنزیم‌های هضم، رشد استخوان و تقویت سیستم ایمنی بدن، نقش اساسی ایفا می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک مکمل زینک پلاس ویتامین دی

شرکت داروسازی آنتی ایجینگ برای تقویت سیستم ایمنی بدن محصولی با این نام تولید کرده است. این محصول حاوی نیاز روزانه بدن به زینک، ویتامین دی، منگنز و منیزیم است. فواید این محصول عبارتند از:

  • تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بروز بیماری‌های خود ایمنی
  • بهبود جوش، جلوگیری از ریزش مو و آلرژی پوستی
  • تسریع بهبود زخم‌های دیابتی
  • کمک به رشد کودکان و نوجوانان
  • افزایش هوش، حافظه و قدرت یادگیری
  • افزایش جذب کلسیم و استحکام استخوان

اگر می‌خواهید بدانید چگونه به کمبودهای ریز بدن خود پی ببرید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با ما جهت خدمات رسانی بهتر روی لینک خدمات کلیک کنید.

فهرست