آیا می‌توان قدرت باروری را تقویت کرد؟

چرا قدرت باروری در زوج‌های ایرانی کاهش یافته است؟

طی تحقیقاتی که در ۵ سال اخیر انجام شده، از هر ۵ زوج ایرانی یک زوج نابارور است. آلودگی هوا، استرس و رژیم غذایی ناسالم از عواملی هستند که قدرت باروری زنان و مردان را کم می‌کنند. هنوز نتایج تحقیقات، تاثیر مستقیم ویتامین‌ها بر قدرت باروری را تایید نکرده‌اند ولی در این مطلب، برخی از ویتامین‌ها و چگونگی اثر آن‌ها را بر باروری توضیح می‌دهیم.

مصرف کیوتن برای افزایش قدرت باروری

کیوتن مکملی مشابه ویتامین است که می‌تواند قدرت باروری زنان و مردان را افزایش دهد. کیوتن در همه سلول‌های بدن یافت می‌شود. این ماده بخشی از زنجیره انتقال الکترون است که مسئولیت تولید انرژی در سلول‌ها را بر عهده دارد. کیوتن نوعی آنتی اکسیدان است که اثر مخرب رادیکال‌های آزاد در دستگاه تناسلی را کاهش می‌دهد.

تحقیقاتی روی اثر کیوتن بر سلامت اسپرم‌ها و کیفیت تخمک‌ها صورت گرفته است. این تحقیقات نشان داده‌اند، تحرک اسپرم در مردانی که مکمل کیوتن مصرف کرده‌اند به طور چشمگیری افزایش یافته است. همچنین مصرف روزانه کیوتن در مردان سبب افزایش تعداد اسپرم‌ها، سلامت و توان حرکتی آن‌ها می‌شود. مصرف کیوتن در مردان منجر به تقویت منی نیز می‌شود.

علاوه بر این، آزمایش انجام شده روی موش‌ها نشان داده است که مصرف کیوتن کیفیت تخمک‌ها در سنین بارداری را افزایش می‌دهد. یعنی مصرف کیوتن در زنان بر کاهش قدرت باروری در اثر افزایش سن، غلبه می‌کند. کیوتن، تخمک‌گذاری را تحریک کرده و کیفیت تخمک‌ها را مانند تخمک‌های جوان بهبود می‌بخشد. همچنین کیوتن انرژی لازم جهت لانه‌گزینی سلول تخم در دیواره رحم و آغاز تقسیم سلولی را فراهم می‌کند.

مصرف ال کارنیتین برای افزایش قدرت باروری

مکمل ال کارنیتین برای مردانی که میل جنسی کمی دارند، بسیار مناسب است. زیرا انرژی فرد و توانایی جنسی او را بالا می‌برد. وجود ال کارنیتین در سلول برای انتقال اسیدهای چرب از غشای میتوکندری ضروری است. همانطور که می‌دانیم میتوکندری مسئولیت تولید، نگهداری و مدیریت انرژی سلول را بر عهده دارد. میتوکندری برای تولید انرژی (ATP) در سلول، اسیدهای چرب را می‌سوزاند. با توجه به اینکه بدن از تعداد زیادی سلول تشکیل شده است، وجود ال کارنیتین در بدن برای تأمین انرژی، استحکام و عملکرد سلول‌ها و در نتیجه سلامت بدن بسیار ضروری است.

همچنین اثر آنتی اکسیدانی ال کارنیتین، با آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند. به این ترتیب می‌تواند سلامت اسپرم‌ها و قدرت باروری را افزایش دهد. اسپرم‌ها نسبت به آسیب رادیکال‌های آزاد بسیار حساس هستند. آنتی اکسیدان می‌تواند از سلامت سلول‌ها و اسپرم‌ها حفاظت کند. در نتیجه با افزایش سلامت اسپرم‌های مرد، DNA نوزادی که از آن شکل می‌گیرد نیز تقویت می‌شود.

شرکت داروسازی آنتی ایجینگ با هدف ارتقای قدرت باروری در مردان و زنان محصولی به نام کیومکس تولید کرده است. در این محصول برای افزایش باروری از کیوتن و ال کارنیتین به عنوان ترکیبات اصلی استفاده شده است.

چگونه کیومکس قدرت باروری را افزایش می‌دهد؟

فواید محصول کیومکس عبارتند از:

  • افزایش توان جنسی و قدرت باروری
  • افزایش تعداد و تحرک اسپرم‌ها
  • بهبود کیفیت تخمک و درمان کیست تخمدان
  • افزایش چربی‌سوزی و عضله‌سازی

اگر می‌خواهید بدانید استفاده از مکمل های سلامت چه تاثیری بر زندگی افراد دارد روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با ما جهت خدمات رسانی بهتر روی لینک خدمات کلیک کنید.

فهرست