چرا ناباروری در زوج‌های ایرانی افزایش یافته است؟

همه آنچه باید درباره ناباروری بدانید.

وقتی از ناباروری صحبت می‌کنیم، باید تفاوت اساسی میان ناباروری و نرخ باروری را در نظر بگیریم. نرخ باروری به معنی تعداد کل کودکانی است که به ازای هر زن متولد می‌شوند. بنابراین کاهش نرخ باروری لزوما به معنی افزایش تعداد افراد نابارور نیست. منظور از ناباروری این است که یک زوج علی‌رغم ۱۲ ماه تلاش برای فرزندآوری، موفق به بارداری نشوند. در ادامه، به بیان نکاتی درباره ناباروری و عواملی که موجب افزایش آن در زندگی مدرن شده‌اند، می‌پردازیم.

  • تشخیص ناباروری در زنان ساده‌تر است. در اغلب موارد، علت ناباروری در زنان مشخص و شناخته شده است. در حالی که تشخیص آن در مردان به خصوص در مراحل اولیه، کار دشواری است.
  • استرس و فشار یکی از مواردی است که سبب افزایش ناباروری در ایران شده است. استرس ناشی از شغل و ساعت کار طولانی و متغیر می‌تواند باعث کاهش قدرت باروری شود. مدیریت استرس به تقویت باروری کمک می‌کند.
  • باید یک رژیم غذایی کاملا متعادل و سالم داشته باشید. به این منظور کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی را تشخیص داده و آن را اصلاح کنید. غذاهای مفید برای بارداری را بشناسید. با مشورت پزشک برای تقویت باروری از انواع مواد مغذی استفاده کنید.
  • در اغلب موارد، انسداد لوله‌های فالوپ، مانع باروری می‌شود. به همین دلیل زنان باید تست‌های مربوط به سلامت لوله‌های رحمی را انجام دهند.
  • شیوه زندگی سالم در باروری ضروری است. عواملی چون چاقی، قاعدگی نامنظم، اندومتریوز و بسیاری عوامل دیگر می‌توانند مانع باروری شوند.
  • سن با قدرت باروری رابطه مستقیم دارد. سن به عنوان یک عامل محدود کننده در باروری عمل می‌کند. قدرت بدنی، مقاومت، ایمنی و سطح هورمون‌های بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد.
  • تشخیص علت اصلی ناباروری بسیار حائز اهمیت است. به این ترتیب پزشک می‌تواند یک روش مناسب برای درمان و تقویت باروری پیشنهاد کند. بنابراین تجربه پزشک در این زمینه بسیار مهم است.
  • تشخیص و درمان ناباروری در مردان بسیار پیچیده است. در رابطه با مردان، آزمایشات متعددی برای یافتن علت اصلی ناباروری انجام می‌شود. برای بررسی تعداد و قدرت اسپرم‌ها، نمونه منی مورد آزمایش قرار می‌گیرد. همچنین سطح هورمون تستوسترون مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  • اگر میان زوجین مشکلی وجود داشته باشد، درمان ناباروری مشکل‌تر می‌شود. زن و مرد، هر دو باید برای تحکیم رابطه تلاش کنند و نباید هیچ درگیری میان آن‌ها وجود داشته باشد. برای تقویت باروری، به حمایت فیزیکی، ذهنی و احساسی هر دو زوج نیاز است.

مکمل سلامت کیوتن قرمز

کیوتن قرمز محصول شرکت داروسازی آنتی ایجینگ و حاوی کوآنزیم کیوتن است. کوآنزیم کیوتن آنتی‌اکسیدانی قوی و مشابه ویتامین‌های محلول در چربی است. این آنتی‌اکسیدان در تمامی بافت‌های بدن به ویژه قلب، مغز، کبد، سیستم ایمنی و تولید مثل که به انرژی بیشتری نیاز دارند، وجود دارد. این ترکیب ضروری با افزایش سن کاهش می‌یابد. آنتی‌اکسیدان کوکیوتن اثر قابل توجهی بر تعداد و توان حرکتی اسپرم در مردان دارد. همچنین در زنان میزان تخمک‌گذاری و تولید انرژی در سلول را افزایش می‌دهد. کوکیوتن کیفیت تخمک‌ها را مانند تخمک‌های جوان بهبود می‌بخشد. کوکیوتن انرژی لازم برای تخمک را جهت لانه‌گزینی در رحم و آغاز تقسیم سلولی فراهم می‌کند. همچنین از اثرات مضر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌نماید. این مکمل می‌تواند برای تقویت قدرت باروری در زنان و مردان مورد استفاده قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مکمل کوکیوتن قرمز  روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با ما جهت خدمات رسانی بهتر روی لینک خدمات کلیک کنید.

فهرست