درمان ناباروری با مکمل سلامت کیومکس

آیا مصرف مکمل می‌تواند به درمان ناباروری کمک کند؟

در بیست سال اخیر، ناباروری در میان زوج‌های جوان به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. به طوری که از هر ۵ زوج ایرانی، یکی از آن‌ها دارای مشکلات باروری هستند. وقتی صحبت از درمان ناباروری در مردان می‌شود باید آن را در حوزه‌های مختلفی بررسی کرد. قوای جنسی و عملکرد مناسب، دو نکته اساسی در درمان ناباروری در مردان محسوب می‌شوند. بارداری بدون داشتن توانایی و انرژی برای برقراری رابطه جنسی امکان‌پذیر نیست. برای درمان ناباروری در زنان باید روی کیفیت تخمک‌ها متمرکز شویم. به این منظور می‌توان از مکمل‌های مختلفی استفاده کرد.

تاثیر مکمل ال کارنیتین در درمان ناباروری

مصرف مکمل ال کارنیتین به درمان ناباروری در مردان کمک می‌کند. برخی از عملکردهای این مکمل عبارتند از:

  • افزایش سلامت اسپرم؛ ال کارنیتین یک آنتی‌اکسیدان قوی است که از آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد روی اسپرم‌ها جلوگیری می‌کند. به این ترتیب می‌تواند احتمال باروری را افزایش دهد.
  • افزایش توان حرکتی اسپرم؛ اگر اسپرم انرژی کافی برای رسیدن به تخمک را نداشته باشد نمی‌تواند آن را بارور کند.
  • جلوگیری از لقاح تخمک با اسپرم‌های ناسالم؛ سلامت اسپرم تاثیر بسزایی روی توانایی باروری آن دارد. معمولا اسپرم‌هایی که به درستی تولید نشده‌اند، امکان طی کردن مسیر برای رسیدن به تخمک را ندارند. ولی اگر چنین اسپرم‌هایی به تخمک برسند، احتمال سقط جنین افزایش می‌یابد.
  • افزایش انرژی کلی؛ ال کارنیتین توانایی مردان برای برقراری رابطه جنسی را افزایش می‌دهد.
  • افزایش میل جنسی

مصرف مکمل کوکیوتن برای درمان ناباروری

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف همزمان ال کارنیتین و کوکیوتن برای افزایش سلامت سلولی و بقای باروری مفید است. در ادامه، عملکرد کوکیوتن برای درمان ناباروری در زنان و مردان را شرح داده‌ایم.

سلامت و تعداد اسپرم

هر دو بخش اساسی برای شکل‌گیری جنین، یعنی اسپرم و تخمک، حاوی DNA‌ هستند. کمبود کوکیوتن نه تنها منجر به آسیب DNA‌ می‌شود، بلکه توان حرکتی اسپرم را نیز کاهش می‌دهد. بنابراین مکمل کوکیوتن از دو طریق به درمان ناباروری در مردان کمک می‌کند. اول با حفاظت از سلامت اسپرم و دوم با افزایش توان حرکتی و انرژی اسپرم.

سلامت تخمک

سلامت تخمک در زنان بالای ۳۵ سال به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. با افزایش سن و رسیدن به ۴۰ سالگی، سلامت تخمک‌ها با سرعت بیشتری کاهش می‌یابد. در DNA هر تخمک، اطلاعات ژنتیکی و وراثتی مربوط به جنین ثبت شده است. کوکیوتن می‌تواند از اثر منفی ناشی از رادیکال‌های آزاد روی DNA جلوگیری کند. به این ترتیب کوکیوتن از اطلاعات ژنتیکی جنین حفاظت می‌کند.

مطالعه‌ای که در مجله Fertility and Sterility منتشر شده است، نشان می‌دهد مصرف روزانه ۶۰۰ میلی‌گرم کوکیوتن در سنین بالا، کیفیت تخمک و نرخ باروری در زنان را افزایش می‌دهد.

مکمل سلامت کیومکس

مکمل سلامت کیومکس محصول شرکت داروسازی آنتی ایجینگ است. این محصول با ترکیب ال کارنیتین و کوکیوتن، هر آنچه را برای درمان ناباروری نیاز دارید به شما هدیه می‌دهد. همانطور که در بالا اشاره شد، برخی از فواید مکمل سلامت کیومکس عبارتند از:

  • افزایش قوای جنسی و توان باروری
  • افزایش تعداد و تحرک اسپرم‌ها
  • بهبود کیفیت تخمک و رفع کیست تخمدان
  • افزایش چربی‌سوزی و عضله‌سازی

برای مطالعه بیشتر در رابطه با مکمل کیومکس روی لینک آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با خدمات و راه‌های ارتباط با ما جهت خدمت‌رسانی بهتر روی لینک آن کلیک کنید.  همچنین برای ارتباط با ما روی لینک تماس با ما کلیک کنید.

فهرست