آیا مصرف مکمل های سلامت در درمان آلزایمر موثر است؟

آیا ویتامین و مکمل‌هایی وجود دارند که در درمان آلزایمر مؤثر باشند؟

مغز یک عضو حیاتی است که برای عملکرد صحیح، به سوخت مناسب نیاز دارد. شکل‌گیری حافظه بهتر، جلوگیری از آلزایمر و از دست دادن حافظه و درمان آلزایمر همگی به سبک زندگی شما بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل در سبک زندگی، رژیم غذایی مناسب است. رژیم غذایی در سلامتی مغز نقش اساسی ایفا می‌کند. شما می‌توانید به کمک رژیم غذایی مناسب در جهت درمان آلزایمر گام بردارید. بنابراین اگر برای پیشگیری و درمان آلزایمر تلاش می‌کنید، رژیم غذایی اولین مرحله در این مسیر است.

در این مطلب، به برخی از ویتامین‌هایی که به جلوگیری و درمان آلزایمر کمک می‌کنند، اشاره‌کرده‌ایم. میزان این ویتامین‌ها در بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد. بنابراین بهتر است با افزایش سن برای تقویت حافظه، از مکمل‌های سلامت استفاده شود.

۱)کوآنزیم کیوتن

کوآنزیم کیوتن نوعی آنتی‌اکسیدان است که با نام یوبی‌کوئینون نیز شناخته می‌شود. کوکیوتن به صورت طبیعی در بدن وجود دارد. اما با افزایش سن، میزان آن در بدن کاهش می‌یابد و باید از طریق مصرف مکمل آن را دریافت کرد. کوکیوتن قرمز محصول شرکت داروسازی آنتی ایجینگ، یک محصول مناسب برای دریافت کوکیوتن است. رنگ تیره این محصول، بیانگر تخمیر سبوس برنج برای تولید آن است. این محصول همراه با ویتامین‌های محلول در چربی مانند A و E، خاصیت آنتی‌اکسیدانی بیشتری داشته و بهتر در بدن جذب می‌شود. کوکیوتن قرمز علاوه بر درمان آلزایمر فواید دیگری نیز دارد. می‌توان گفت مصرف این محصول برای افراد زیر ضروری است:

  • بالای ۴۰ سال هستند
  • آنژیوگرافی یا عمل قلب انجام داده‌اند
  • سابقه سکته قلبی یا مغزی دارند
  • مبتلا به دیابت و فشار خون بالا هستند
  • داروی کاهش چربی خون مصرف می‌کنند

۲)ویتامین B1

مصرف ۵۰ میلی‌گرم ویتامین B1‌ در هر روز می‌تواند به درمان آلزایمر کمک کند. نورون‌های کولینرژیک مسئول انتقالات عصبی در مغز هستند. میزان این نورون‌ها در سالمندانی که دچار آلزایمر می‌شوند کاهش یافته و رو به نابودی می‌رود. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف ویتامین B1 با تقویت نورون‌های کولینرژیک به درمان آلزایمر کمک می‌کند.

۳)ویتامین E

مکمل‌های آنتی‌اکسیدانی مانند ویتامین E نه تنها به درمان آلزایمر کمک می‌کنند، بلکه از بروز آلزایمر در سالمندان نیز پیشگیری می‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند سالمندانی که سطح ویتامین E در خون آن‌ها بالاتر است، عملکرد مغزی بهتری دارند. دوز مصرفی ویتامین E و دیگر ویتامین‌های آنتی اکسیدانی مانند کوکیوتن، ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد (IU) در روز است.

۴)ویتامین B12 و فولیک اسید

اغلب افرادی که از جنون و آلزایمر رنج می‌برند، دچار کمبود ویتامین B12 و فولیک اسید هستند. این دو مکمل سلامت، به افزایش نوعی آمینو اسید در خون که کمبود آن موجب جنون می‌شود، کمک می‌کنند. دوز مصرفی توصیه شده برای ویتامین B12، ۱۰۰-۱۰۰۰ میکروگرم در روز و برای فولیک اسید، ۴۰۰-۱۰۰۰ میکروگرم در روز است.

۵)زینک

اغلب سالمندان دچار کمبود زینک هستند. سالمندانی که مکمل زینک مصرف می‌کنند، حافظه و عملکرد شناختی بهتری دارند. برای درمان آلزایمر و تقویت عملکرد مغز، مصرف روزانه ۳۰-۴۰ میلی‌گرم زینک توصیه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مکمل کوکیوتن قرمز روی لینک آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با خدمات و راه‌های ارتباط با ما جهت خدمت‌رسانی بهتر روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای ارتباط با ما روی لینک تماس با ما کلیک کنید.

فهرست