تقویت استخوان را در سن نوجوانی جدی بگیرید

تقویت استخوان در نوجوانی درست مانند ساختن خانه‌ای با پایه‌های مقاوم است.

فرزند ما به عنوان یک نوجوان، در حال ساختن خانه‌ای است که قرار است باقی عمر در آن زندگی کند. در این خانه به جای بتن از کلسیم و دیگر مواد معدنی استفاده می‌شود. بنابراین تقویت استخوان در سن نوجوانی بسیار اهمیت دارد. در طول ۳ تا ۴ سال رشد در دوره بلوغ، تقریبا نیمی از کل استخوان‌ها شکل می‌گیرند. شکل‌گیری استخوان‌ها در دختران تقریبا در ۱۲٫۵ سالگی و در پسران در ۱۴ سالگی به اوج خود می‌رسد. در ادامه، به برخی از نکات برای تقویت استخوان ها در این سنین می‌پردازیم.

تمرینات ورزشی را فراموش نکنید.

بدون شک فضانوردان و دیگر افرادی که هیچ وزنی را حمل نمی‌کنند یا بی‌تحرک هستند، به سرعت چگالی استخوانی خود را از دست می‌دهند. فعالیت‌های بدنی با حمل وزن مانند دویدن یا پریدن، نسبت به ورزش‌های بدون حمل وزن مانند شنا کردن، تاثیر بیشتری روی چگالی استخوانی دارند. نوجوانان می‌توانند برای تقویت استخوان ، رشد بهتر و افزایش چگالی استخوانی چنین ورزش‌هایی را انجام دهند. استخوان کودکان و نوجوانان بیشترین و بادوام‌ترین عکس‌العمل را نسبت به ورزش نشان می‌دهد. بنابراین توصیه ما برای تقویت استخوان کودکان و نوجوانان، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تمرین ورزشی با حمل وزن و سه بار در هفته است.

کلسیم و ویتامین D کافی دریافت کنید.

تقریبا همه می‌دانند که کلسیم و ویتامین D در تقویت استخوان نقش اساسی ایفا می‌کنند. ولی کودکان و نوجوانان اغلب نسبت به غذاهایی که کلسیم و ویتامین D مورد نیاز برای تقویت استخوان ها را تامین می‌کنند، بی‌علاقه‌اند. دریافت کلسیم مورد نیاز بدن، در حالی که با کمبود ویتامین D همراه باشد، کاملا بی‌فایده است. زیرا در این صورت، کلسیم در بدن جذب نمی‌شود.

ویتامین D در ماهی‌های چرب مانند سالمون و ساردین به وفور یافت می‌شود. ولی دختران نوجوان در میان همه گروه‌های سنی، کمترین میزان دریافت ویتامین D از طریق غذا را دارند.

در صورت نیاز از مکمل کلسیم استفاده کنید.

مکمل‌های کلسیم معمولا برای بزرگسالان تجویز می‌شود. بهتر است کلسیم مورد نیاز کودکان از طریق غذا تامین شود. زیرا بدن کلسیمی که از طریق غذا دریافت کرده است را بهتر جذب می‌کند. اگر نوجوانی ویتامین D و کلسیم کافی را از طریق منابع غذایی دریافت نکند، مصرف مکمل سلامت یک راه حل منطقی و قابل قبول است.

مکمل سلامت لیکوئید کلسیم

سافت‌ژل لیکوئید کلسیم یونیک فارما، محصولی تخصصی برای جذب کلسیم و ویتامین D، در همه سنین است. مصرف این محصول در نوجوانی باعث تقویت استخوان سازی در سن رشد، تقویت سیستم ایمنی و رشد و تکامل ذهنی می‌شود.

این محصول به صورت ژلاتینی نرم تولید شده است که بلع آن را ساده‌تر می‌کند. بالاترین دوز کلسیم در هر سافت‌ژل باعث رشد و استحکام استخوان و دندان‌ها می‌شود. شکل فعال ویتامین D3‌ سبب افزایش جذب کلسیم می‌گردد. مایع بودن کلسیم باعث جذب بالا و سریع آن شده و عوارض گوارشی نظیر نفخ و یبوست را کاهش می‌دهد.

توصیه آخر: ما به عنوان والدین باید توجه داشته باشیم که در لیست خریدمان چه محصولاتی برای تقویت استخوان فرزندمان وجود دارد. معمولا مصرف روزانه ۱۳۰۰ میلی‌گرم کلسیم و ۱۰ دقیقه تابش نور خورشید، برای تقویت استخوان کودک کافی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مکمل لیکوئید کلسیم روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با ما جهت خدمات رسانی بهتر روی لینک خدمات کلیک کنید.

فهرست